Ultragarsinė diagnostika

Ultragarsinė diagnostika

Echoskopijos tyrimais galima nustatyti vidaus organų būklę, išmatuoti dydžių santykius, diagnozuoti vidaus organų, urogenitalinių organų ligas, nustatyti vaikingumą.

Ultragarsinis tyrimas diagnozuojant kriptorchizmą

Kriptorchizmas yra paveldimas ir su lytimi susijęs autosominis recesyvinis požymis pas šunis. Tai terminas, apibūdinantis vienos arba dviejų sėklidžių buvimą ne joms fiziologiškai būdingoje vietoje. Kriptorchizmo atveju abi sėklidės yra, tačiau jos, viena arba abi, nenusileidžia į mašnelę, o lieka pilvo ertmėje arba kirkšnies kanale.

Ultragarsinis tyrimo metodas vienas iš dažniausiai naudojamų tyrimo metodų diagnozuojant kriptorchizmą.
Tai nutiko ir vienam iš mūsų pacientui. Tačiau echoskopo pagalba aptikome abi sėklides pilvo ertmėje ir sėkmingai atlikome operaciją (nuotraukose pažymėta apskritimu). 

Katino DŪMO istorija

Dalinamės nuostabia istorija su laiminga pabaiga – katino Dūmo šlapimo pūslėje rasti urolitai. Nuotraukoje matyti ką mums pavyko užfiksuoti echoskopinio tyrimo metu.

Kad Dūmas negaluoja, šeimininkė suprato dėl dažno augintinio ėjimo į kraiko dėžutę ir labai negausaus šlapinimosi, papūsto pilvo, kniaukimo, apetito netekimo.

Atvykus su augintiniu į kliniką atlikome visus reikiamus tyrimus, kateterizavome šlapimo pūslę, nustatėme diagnozę ir atlikome operacinį gydymą.
Šiuo metu Dūmas yra visiškai pasveikęs ir laimingas katinas, jam paskirta speciali dieta, atlikti pakartotiniai tyrimai, tad belieka džiaugtis.

Kačių akmenligės sindromas (kai kur dar vadinamas apatinių šlapimo takų sindromu) – tai susirgimas, kuomet kačių šlapimo pūslėje ir šlapimtakiuose pradeda formuotis į smėlį panašūs dariniai, kurie palaipsniui didėja, ant jų dedasi vis nauji sluoksniai ir susidaro akmenys – urolitai, kurie gali užkimšti šlapimo takus.

Kačių akmenys formuojasi pirmiausiai dėl padidėjusio mineralinių medžiagų kiekio šlapime, antra – dėl šlapimo rūgštingumo. Ligai atsirasti turi įtakos paveldimumas, veislė, amžius. Labai daug įtakos tam turi ir gyvūno pašaras: didelis kai kurių mineralinių medžiagų kiekis racione: magnio, fosforo, kalcio, šėrimas žmogaus maisto likučiais, pernelyg vienodas nesubalansuotas maistas ( vien tik mesa ir panašiai ) sąlygoja akmenų formavimąsi.