Kiek katė turi dantų?

Jei kas nors jūsų dabar paklaustų, kiek dantų turi katė, ar galėtumėte jiems pasakyti? Šiame straipsnyje rasite įdomių smulkmenų:

Dantų priežiūra yra labai svarbi jūsų katės sveikatai. Kaip ir mūsų pačių, taip ir katės dantų ligos gali paveikti beveik visas kūno dalis ir sukelti ligas.

Kaip didėji kačių draugai mes didžiuojamės visapusiškai pažinodami savo augintinę. Puikiai žinome kokius skanėstus ji mėgsta ar kokius paukštukus mėgsta stebėti pro langą. Bet ar žinote, kas darosi jos burnoje? Ar galėtumėte atsakyti, kiek katė turi dantų?

Jei ne, nieko tokio, tuoj viską išsiaiškinsime.

Katės turi 30 dantų!

Visiškai suaugusi katė turi 30 nuolatinių dantų: 16-a viršutiniame ir 14-a apatiniame žandikaulyje. Viršutiniame žandikaulyje yra 1 krūminis dantis, 3 kapliai, 1 iltinis ir 3 kandžiai kiekvienoje pusėje, o apatiniame žandikaulyje yra 1 krūminis dantis, 2 kapliai, 1 iltinis ir 3 kandžiais kiekvienoje pusėje.

Tačiau kačiukai gimsta be matomų dantų. Pieniniai dantys jiems pradeda dygti maždaug 3-jų savaičių amžiaus. Šiame pirmajame rinkinyje yra 26 laikini dantys. Visi kačiuko pieniniai dantys turi būti išdygę ir matomi iki 6–8 savaičių amžiaus. Per šį laikotarpį pasikeičia ir kačiuko valgymo įpročiai – nuo žindymo pereina prie kieto maisto.

Nors šis pirmasis dantų rinkinys yra laikinas, bet tai nereiškia, jog šiems dantims nereikalinga priežiūra. Pats laikas pradėti pratinti mažylį prie katėms tinkamų dantų šepetėlių, servetėlių ir kramtukų.

Kokio amžiaus kačiukams dygsta nuolatiniai dantys?

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai kačiukai turi pilną pieninių dantų rinkinį – t.y. beveik po 10 savaičių – gali prasidėti kačiuko nuolatinių dantų dygimo procesas. Tai reiškia, kad tie laikini pieniniai dantys pradės kristi, o nuolatiniai pradės dygti. Pirmieji iškrenta kandžiai, po to – iltiniai, kapliai, o vėliausiai jau krūminiai dantys.

Nors kačiuko dantų gyvenimo trukmė nėra tokia ilga, dantukai gali dygti iki 6–7 mėnesių amžiaus. Paprastai iki to laiko visi nuolatiniai dantys turi būti savo vietose. Tačiau kartais būna, jog pieninis dantis neiškrenta, todėl nuolatinis dantis, skirtas jį pakeisti, gali išdygti šalia dar neiškritusio danties. Jei pastebėjote, kad jūsų kačiukui per 6-7 mėnesius dar neiškrito visi pieniniai ar nesudygo visi nuolatiniai dantys, užsukite pas veterinarijos gydytoją pasitarti.

Kai jūsų katei sueina 7 mėnesiai, jūs jau žinosite, kad dabartiniai jos dantys bus visą likusį jos gyvenimą. Nuo šio momento, bet kokios dantų problemos, įskaitant dantų netekimą, turės įtakos jūsų katės gyvenimo kokybei.

Būtent todėl svarbu nuo pat mažumės rūpintis savo katės dantų sveikata. Į savo dienotvarkę pridėti dar vieną darbą dažna yra lengviau, nei po to skirti daug laiko, pinigų bei patirtį stresą dėl augintinio sveikatos, susijusios su dantų problemomis. Ir nors katės dantų valymas vis dar yra geriausias pasirinkimas, šiandien yra daug daugiau dantų priežiūros galimybių.

Su profilaktine dantų priežiūra stengiamės kuo labiau sumažinti savaiminį kačių dantų iškritimą, tačiau ne visada pavyksta to išvengti. Kuo anksčiau pastebėsite dantų problemas, atsirandančias dėl dantų ėduonies, periodonto ligos, sužalojimo ar traumos ir kt., tuo ilgiau katė galės džiaugtis sveikais dantimis ir dantenomis.

Kokie ženklai rodo, jog jūsų katė gali turėti dantų problemų?

  • Nulūžę arba iškritę dantys;
  • Blogas kvapas iš burnos;
  • Kramtymo diskomfortas – kramtymas viena puse arba maisto kritimas kramtant;
  • Kiša letenas į burną arba krato galvą;
  • Padidėjęs seilėtekis;
  • Atsisakymas arba nenoras valgyti ar gerti;
  • Kraujavimas iš burnos ar patinusios dantenos.

Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, kreipkitės į veterinarijos gydytoją konsultacijai. Jie galės nustatyti problemos priežastį, taip pat suteiks informacijos apie dantų priežiūrą ir gydymo galimybes. rodančius