Kaip šuo pasirenka savo mėgstamiausią žmogų?

Jūs manote, kad šuns mėgstamiausias žmogus yra tas, kuris jį maitina ir skiria daugiausiai dėmesio. Nors taip būna dažnai, bet ne visada viskas taip paprasta.

Galbūt Jūs turite draugą ar šeimos narį, kurį jūsų šuo taip myli, kad jis pasirengęs net jus parversti, kad tik jį pasiektų? Kodėl taip yra? Pasirodo, yra keletas veiksnių, galinčių įtakoti jūsų šuns pasirinkimui, kas yra jo mėgstamiausias žmogus.

Štai keletas iš jų.

1. Labai svarbus veiksnys - su kuo jie pradeda bendrauti pirmiausia

Šunims pagrindinis socializacijos laikotarpis yra nuo gimimo iki šešių mėnesių. Šio amžiaus šuniukų smegenys yra labai imlios, todėl socialinė patirtis, kurią jie patiria būdami mažais, daro jiems didelę įtaką visam likusiam gyvenimui. Šuniukams svarbu turėti daug įvairių teigiamų sąveikų su įvairiais žmonėmis, vietomis ir daiktais.

Pavyzdžiui, jei paėmėte šunį jau vyresnio amžiaus ir pirmuosius šešis savo gyvenimo mėnesius jį augino moteris, jiems gali būti daug lengviau užmegzti ryšį su moterimis nei su vyrais, nes jie nesupažino su jais pakankamai jauname amžiuje. Tai gali turėti įtakos, su kuo jie labiau bendraus suaugę.

Niekada ne vėlu pradėti bendrauti su savo šunimi. Kuo daugiau patirties jie turi, kuo daugiau žmonių sutiks, tuo lengviau jiems ateityje bus bendrauti su kitais.

2. Dėmesys ir meilė stiprina ryšius

Jūs galite vedžioti ir šerti šunį, bet jei jūsų partneris skiria šuniui daugiau laiko, dėmesio ir meilės nei jūs, jis gali būti labiau prisirišęs prie jo. Nors jūsų šuniui skiriamas dėmesys ir meilės kiekis tikrai turi įtakos, bet dėmesio kokybė gali būti lemiamas veiksnys. Pavyzdžiui, pusvalandis pasivaikščiojo šuniui nėra tas pats, kas pusvalandis interaktyvaus žaidimo tik su jumis.

3. Teigiamos asociacijos labai svarbios

Kodėl dresuodami savo šunis duodame skanėstų? Taip jie sukuria teigiamą ryšį su komandomis. Pakluskite komandai ir gaukite skanėstą. Kiekvieną kartą, kai jie kažkuo mėgaujasi, jie užmezga teigiamą ryšį su asmeniu, kuris jiems duoda maistą, daiktą ar patirtį, kuri jiems patinka. Jūsų šuns mėgstamiausias žmogus bus tas, kuris gali pasiūlyti tai, ko niekas kitas nedaro ar negali padaryti.

Kaip tapti savo šuns mėgstamiausiu

Jei manote, kad nesate mėgstamiausias jūsų šuns žmogus, bet norėtumėte juo būti, visada galite pagerinti savo ryšį su juo. Geriausias dalykas yra skirti bent 30 minučių kiekvieną dieną tik jam. Šį laiką reikėtų praleisti užsiimant aktyviu užsiėmimu, pavyzdžiui, žaidžiant atnešimą, treniruojantis arba išbandant naujas veiklas, kur jūs ir jūsų šuo galite dirbti kartu kaip komanda.