Baltų šunų priežiūra ir mityba: kaip išvengti dėmių ant kailio

Kuo šerti baltą šunį, kad kailis netamsėtų?

Šuns kailio spalvos pakitimus gali lemti tiek alergijos, tiek ligos ar ėdalas. Jei kailis keičia spalvą, pirmiausia verta keisti pašarą. Augintinis gali būti alergiškas dažikliams, esantiems ėdale, grūdams ar gyvūninės kilmės baltymui. Maistinių medžiagų trūkumas ėdale taip pat gali neigiamai paveikti kailio kokybę ir spalvą. Trūkstant vario ar cinko ir pagrindinių aminorūgščių – tirozino ir fenilalanino – gali pasikeisti kailio kokybė ir spalva. Gyvūno kailis gali prarasti gražią išvaizdą ir dėl A, D vitaminų trūkumo. Natūraliame „Dr.Clauder‘s“ menkių kepenų aliejuje yra šių vitaminų bei omega-3 riebalų rūgščių, kurios užtikrina stiprų imunitetą. Vitaminas A atsakingas už sveikai atrodantį ir blizgų kailį, padeda išvengti slinkimo, o vitaminas D – už stiprią plauko struktūrą ir augimą. Šį aliejų galite lašinti ant namuose gaminto BARF ėdalo arba parduotuvėje įsigyto pašaro.

Kokį ėdalą parinkti? Rekomenduojama šerti kuo natūralesniu ėdalu, kad ne tik išvengtumėte alergijų, bet ir gyvūnas gautų reikalingų baltymų. Rekomenduojame daug baltymų turinčią mėsą, arba, jei norite šerti ėdalu su žuvimi, siūlome išmėginti ėdalą su vertingąja silke. Vokiečių gamintojas „Dr.Clauder‘s“ gamina sausą ėdalą su silke ir bulvėmis, subalansuotą ypač jautrų skrandį turinčiam, į alergijas linkusiam keturkojui. „Dr.Clauder‘s Hyposensitive Plus“ pašaras su silke itin tinka jautriems šunims, nes jame yra tik vienos rūšies gyvūninės kilmės baltymas – silkė. Mini veislių šunims „Dr. Clauder‘s“ sukūrė hyposensitive pašarą su antiena ir bulvėmis. Abu šie begrūdžiai, vieno gyvūninės kilmės baltymo pašarai yra draugiški baltą kailį turintiems augintiniams. Mini veislėms puikiai tinka ir prancūzų gamintojo „Pro Nutrition Flatazor“ ėdalas „Pure Life Mini Adult“, kuriame nėra grūdų, o gyvūninės kilmės baltymą sudaro balta žuvis ir antiena – baltymai, tinkantys baltakailiams bei jautrų virškinimą turintiems šunims.

Jei ėdalo pakeitimas nepadėjo, keiskite ir vandens dubenėlio turinį. Kai kurie šunys alergiški fluorui ir chloridui, randamam geriamajame vandenyje, todėl patariama lakinti filtruotu vandeniu.

Balto kailio priežiūra: ką daryti, kad šuns kailis išliktų baltas

Baltas šuns kailis gali įgauti rausvų, juodų atspalvių ne tik dėl alergijų ar nesubalansuotos mitybos. Tai gali būti dėl nepakankamos kailio priežiūros, ligų.

Šuns kailio priežiūra labai aktuali. Teks skirti jam dėmesio, jei norite išsaugoti gražų kailį. Kasdien valykite nešvarumus nuo kailio drėgnu rankšluosčiu ir šukuokite šunį. Trumpaplaukiams tiks apvalus šepetys nedideliais retais šeriais, ilgaplaukiams – šepetys su tankiais „spygliukais“.

Šuns prausimas apsaugo jo kailio baltumą ir blizgesį. Maudynėms naudokite balinamąjį šampūną. Baltų šunų savininkams rekomenduojame spalvą ryškinantį šampūną „Blancheur“ iš „ANJU Beaute“. Šis prancūzų kosmetikos gyvūnams gamintojas įvertintas šunų priežiūros specialistų, gyvūnų kirpėjų ir yra ypač mėgstamas parodose dalyvaujančių keturkojų šeimininkų. „Blancheur“ šampūne esantis ramunėlių ekstraktas išryškina ir atgaivina baltos spalvos kailio žvilgesį, suintensyvina spalvą.

Pilkėjantiems ar dėmėtiems kailio lopams pašviesinti naudokite sodos pastą (į miltelius šiek tiek įmaišykite vandens). Užtepkite pastą ant dėmių, palikite keletą minučių, tada nuplaukite kailį. Kitas natūralus būdas bent laikinai pašviesinti dėmes – kukurūzų krakmolas. Pirštais trinkite krakmolą į kailį, kol jis nebebyrės ant grindų. Kukurūzų krakmolas sugeria riebalų perteklių ir paslepia dėmes. Krakmolas ne tik balina kailį, bet ir pašalina prastą kvapą.

Atminkite, kad turite ne tik pašalinti esamas kailio dėmes, bet ir užkirsti kelią naujų atsiradimui. Reguliariai pakirpkite plaukus aplink snukį, akis, pėdas, kad nesusidarytų daugiau dėmių.

Jei auginate šunį baltu kailiu, turbūt pastebite, kad dėmių ypač lengvai atsiranda aplink akis ir snukį. Tai dėl gamtinio pigmento porfirino, kuris išsiskiria seilėse ir ašarose. Jis ir sukuria rausvas dėmes, matomas aplink baltų šunų akis. Šunys, kurie daug laižo savo kailį, porfiriną „permeta“ ir ant kailio, todėl nulaižytos vietos nusidažo rausvai.

Jei dėmės atsiranda net kone išsyk po maudynių, verta kreiptis į veterinarą. Jis paaiškins, galbūt šunį kamuoja stiprus ašarojimas ar užsikimšę ašarų latakai. Jei šuo neserga, vis tiek akių sritį laikykite kuo sausesnę, nes drėgmė nuo ašarų latakų gali pritraukti bakterijas ir sustiprinti patamsėjimų atsiradimą. Gyvūnų oftalmologai rekomenduoja spręsti ašarojimo problemą į šuns vandenį įpylus maždaug 1/4 arbatinio šaukštelio distiliuoto baltojo acto.

Papildoma priežiūra baltakailiams keturkojams reikalinga ir vasarą. Jūros vanduo, smėlis ir chloras baseine gali pakenkti jūsų augintinio odai ir kailiui. Jie išdžiovina ir dirgina odą, kenkia kailio grožiui, todėl visada išmaudykite augintinį po žaidimų vandenyje.

Baltas šuns kailis – gražu, bet jį prižiūrėti reikia kasdien, jei norite išvengti dėmių ir nušiurimo. Pasiruoškite kasdien jį šukuoti, valyti nešvarumus, reguliariai pakirpkite plaukus aplink snukį ir pėdas, atsakingai rinkitės pašarą ir galėsite džiaugtis baltu it sniegas augintinio kailiuku.