Ar turėtumėte kirpti kačių nagus?

Daugelis kačių augintojų nežino, kaip dažnai reikia kirpti kačių nagus ir ar apskritai reikia juos kirpti. Daug kačių šeimininkų bijo net pabandyti kirpti katei nagus. Nors bet kokia nauja augintinio priežiūros procedūra gali atrodyti bauginanti, mes pabandysime jums padėti tai daryti teisingai. Pasinaudoję keliais patarimais ir priemonėmis, galėsite kirpti katės nagus kaip profesionalas.

Pradėkime nuo dviejų paplitusių mitų apie kačių nagų kirpimą.

Pirmasis mitas: jums nereikia kirpti savo katės nagų, nes jūsų katė pati tuo rūpinasi draskydama.

Tiesa: Šunys savo teritoriją žymi šlapimu, o katės savo teritoriją pažymi kvapu, išsiskiriančiu iš letenose esančių liaukų ir akivaizdžiomis nagų žymėmis. Tačiau yra ir dar viena draskymo priežastis – ji tiesiog mankštinasi ir galanda nagus, tiksliau – juos atsinaujina. Katė draskydama pašalina išorinį nago sluoksnį, kad po juo atsirastų šviežias, aštrus nagas. Tačiau nagai ir toliau auga, tad gali būti naudinga vis tik juos reguliariai apkarpyti, o katei sumažės poreikis draskyti.

Antrasis mitas: kirpti katės nagus yra tiesiog per sunku. Dauguma žmonių įsivaizduoja, kokia jų katė turi būti nelaiminga ir išsigandusi, kai jai kerpami nagai. Laimei, tai nebūtinai turi būti taip! Naudojant tinkamus įrankius ir švelniai elgiantis, galima katę pripratinti prie šios procedūros arba bent jau pasiekti, jog ji toleruotų reguliarų nagų kirpimą.

Taigi, ar turėtumėte kirpti katės nagus?

Taip!

Kitas klausimas – kaip dažnai juos kirpti?

Siekiamybė būtų juos kirpti kas dvi savaites. Tačiau, jei niekada anksčiau jų savo katei nekirpote arba katė labai nerimauja dėl procedūros, kirpkite nagus rečiau. Pavyzdžiui, galite pratinti savo katę prie nagų kirpimo nukirpdami kiekvieną dieną po vieną ar du nagus ant kiekvienos letenos. Kačiukų šeimininkams vis tik reikėtų dažniau kirpti savo kačiuko nagus, nes ankstyvas pratimas gali padėti jūsų kačiukui lengviau pamėgti nagų kirpimą.

Kas atsitiks, jei katės nagai užauga per ilgi?

Išmokti kirpti katės nagus yra nepaprastai svarbu. Kai jūsų katės nagai yra per ilgi, jie gali įstrigti balduose ar kiliminėje dangoje. Nekontroliuojami jūsų katės nagai pradeda riestis ir gali įaugti į letenų pagalvėles. Tai sukelia katei daug skausmo ir diskomforto. Jei įtariate, kad jūsų katės nagai įaugę į pagalvėles, nebandykite jų kirpti patys. Atėjo laikas apsilankyti pas veterinarą.

5 patarimai, kaip kirpti katėms nagus

Jūs pasiruošę kirpti savo katės nagus! Štai penki patarimai, kuriais galite pasinaudoti, kad viskas pavyktų.

  1. Įsigykite tinkamus įrankius. Specialiai katėms sukurtų nagų žirklučių smaigaliai yra išlenkti ir tokiu būdu specialiai pritaikyti lenktam gyvūno nagui, todėl šiomis žirklėmis nagą nukirpti bus labai lengva ir paprasta.
  1. Pasiruoškite skanėstus, kuriems jūsų katė negali atsispirti. Paskatinkite savo katę jos mėgstamiausiais skanėstais. Nesvarbu kas tai, bet jie turi būti ypatingai mėgstami.
  1. Pratinkite katę kirptis nagus. Pradėkite lėtai. Leiskite katei apžiūrėti įrankius, kuriuos ketinate naudoti, jų nenaudodami. Tegul ji apuosto, o jūs jai padovanokite keletą skanėstų. Vėliau žirklėmis palieskite leteną ir padovanokite dar keletą skanėstų. Kai kurios katės gali būti greitai pasirengusios leistis į procedūras, o kitos gali užtrukti ir kelias dienas. Būkite kantrūs ir lepinkite jas daugybe skanėstų!

Visuomet prisiminkite, jog tai yra procesas ir rezultatui pasiekti prireiks laiko.

  1. Paruoškite kirpimo vietą. Iš anksto nuspręskite, kokioje vietoje ketinate kirpti nagus: ant stalo ar ant grindų, o gal katę laikysite ant kelių. Pasirinkite vietą, kurioje būtų daug šviesos, kad aiškiai matytumėte savo katės nagus. Įsitikinkite, kad žirklutės ir skanėstai yra po ranka. Tada padėkite katei atsipalaiduoti.
  1. Nukirpkite katės nagus. Laikydami žirkles vienoje rankoje, kita ranka švelniai pakelkite katės letenas. Švelniai paspauskite katės letenos pagalvėlę, kad gyvūnas ramiai parodytų nagus. Nukirpkite tik aštrų galiuką. Pagrindinė taisyklė kerpant nagus – nepažeisti gyvuonies. Kerpant katės nagus reikia nukirpti skaidrią, sukietėjusią nagų dalį. Žirklės turėtų būti pridedamos tinkamoje vietoje ant nago – žemiau gyvuonio, kuriame yra nervų ir kraujagyslių, ir kuris siekia iki pusės katės nago. Gyvuonio sužeidimas yra skausmingas, jis gali sukelti kraujavimą ir netgi infekciją bei su tuo susijusias komplikacijas, jau neminint to, kad tai veiksmingai atgraso katę nagų karpymo. Ir neapmirškite su kiekvienu kirpimu apdovanoti savo katę skanėstu.

Tad kirpkite nagus, kad jūsų katė būtų sveika ir laiminga!